04-10-2016
  Поділитись


04-10-2016 16:04

Польща: В України є шанс і вона повинна ним скористатись.

Відремонтовані дороги, порядок на вулицях, красиві будинки і достойний рівень життя – це мрія багатьох українців і реальність сьогодення у Польщі. Саме такими були перші враження від польських міст, які наприкінці вересня відвідали 13 представників громадських рад  Черкас, Лубен, Новоукраїнки, Білої Церкви, Вінниці й Немирова. Зокрема, у межах проекту «Активні громадські ради ІІ», який реалізовує команда Черкаської організації КВУ та Польського Фонду «Вікно на схід», делегацію приймали у п’яти містах Польщі (Варшава, Елк, Сувалки, Млава і Білосток).


Основним завданням візиту було на прикладі зазначених міст дізнатись, як польські муніципалітети залучають громадян до участі  у житті свого міста, як вони підтримують їх активність.


У Польщі останніми роками особливо активно працюють над залученням жителів міст до визначення пріоритетних напрямків розвитку їхніх громад. Як виявилось, це дуже позитивна практика, яка дає свої плоди. Можна навіть помітити, що між різними містами відбувається певне змагання: хто краще та ефективніше залучає людей до вирішення місцевих проблем.


Значні кошти міських бюджетів витрачають на Громадський бюджет – це коли жителі у вигляді проектів визначають, на що необхідно виділити кошти, аби вирішити якусь проблему чи забезпечити якусь потребу. Громадські організації отримують фінансову підтримку місцевого самоврядування усіх рівнів, до того ж і державну і досить відчутну. До речі, ресурсні центри для активних громадян є і активно діють майже в кожному місті.


Муніципалітети провадять політику, коли місто максимально делегує свої повноваження у частині послуг населенню самим же жителям своїх міст, які об’єднані у громадські організації. Така політика виявилась плідною і її всіляко намагаються розвивати. Це і зрозуміло, адже хто, крім самих жителів, знає найкраще потреби міста і як їх найвдаліше забезпечити?


У розмові поляки зізнаються, що активний розвиток і бурхливі зміни почалися орієнтовно з 2003-2004 роках. Після вступу в Євросоюз вони досягли суттєвих успіхів у подоланні корупції. Як результат, чиновники працюють за достойну зарплату, а депутати дійсно представляють інтереси виборців. Наживатись за бюджетні кошти немає можливості, відповідно й «гречку» на виборах немає за що купити, та в цьому вже немає і необхідності. Коло замкнулося, депутати і чиновники змушені працювати чесно і прислухатись до людей.


У одному з міст українська група виявила аномалію (за українськими мірками). Там у чинного мера в підпорядкуванні працює колишній мер (його попередник). Чи уявляємо ми таке у нас? До речі, вони добре взаємодіють і доповнюють один одного.
Польські колеги постійно проголошують, що вони зацікавлені, щоб Україна стала членом Євросоюзу й повторила їхній шлях, шлях стрімкого розвитку. Саме завдяки таким проектам і ознайомчим візитам в успішні країни і з’являється розуміння того, які в Україні є перспективи та як до них рухатися.
Наприкінці варто додати, що під час поїздки учасники делегації переконалися, що Україні потрібен такий шанс, який свого часу отримала Польща і тоді ми обов’язково перевершимо польський успіх, адже у нас вже буде їх досвід, яким вони радо діляться!

Візит є частиною проекту «Активні Громадські Ради ІІ: підтримка співпраці громадського суспільства з місцевим управлінням і державною адміністрацією в Україні», який реалізується спільно Фондом «ВІКНО НА СХІД» та Черкаською обласною організацією Комітету виборців України.
Проект співфінансується з коштів Польсько-Канадської програми підтримки демократії, фінансованого в рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польщі та Уряду Канади. Проект софинансируется Фондом "Образование для демократии” в рамках программы Польско-Американского Фонда Свободы "Преобразования в регионе" – RITA


04.10.2016    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
12 лютого
13:15

Приховані медіа-резерви: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради

08 лютого
11:11

Приватні інтереси депкорпусу Черкаської міської ради: що пов’язує депутатів фракцій БПП та ВО «Батьківщина»

02 лютого
13:32 Лише половина депутатів Черкаської міської ради звітує перед виборцями

13:25

Позиція Комітету виборців України, щодо ситуації навколо Черкаської міської Ради

29 січня
18:21

Депутат Черкаської міської ради не задекларував свої доходи

17 січня
16:30 Для виборців міста Черкаси створили онлайн-мапу приймалень депутатів міськради
15 січня
11:27

ЯК ДЕПУТАТИ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДВІДУВАЛИ СЕСІЇ ВПРОДОВЖ ДРУГОГО РОКУ ПОВНОВАЖЕНЬ

08 січня
13:20

Як депутати Черкаської міської ради відвідували засідання постійних комісій ради

20 грудня
14:55

Недорозпущений виконком: як депутати Черкаської міської ради голосували за розпуск виконавчого комітету


12:50

Протягом листопада-грудня відбулись тренінгів для членів територіальних і дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 24 грудня 2017 року

15 листопада
11:00

Представники Іваньківської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

31 жовтня
13:21 Результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради текст аналітичного звіту

13:11

В Черкасах розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

30 жовтня
13:22 31 жовтня 2017 року відбудеться прес-конференція, присвячена підведенню проміжних підсумків щодо інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради.
27 жовтня
16:33

До виборів готові. Завершились тренінги для членів дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року


16:21

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ПЕРШИХ ВИБОРІВ!

11 жовтня
16:04

Лави черкаських депутатів поповнив Василь Соломаха


15:42

У ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОІНФОРМУЮТЬ ВИБОРЦІВ ПРО НОВИЙ РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІЖ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

03 жовтня
19:01

Поліція просить допомогти з пошуком убивць депутата Черкаської міської ради М.Бінусова


17:51

ЧОО КВУ знайомить ОТГ області з основами законодавства про запобігання корупції та конфлікту інтересів: Мокра Калигірка


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка