16-02-2017
  Поділитись


16-02-2017 15:15

На Черкащині обговорили, як протидіяти політичній корупції

воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ»15 лютого 2017 року в Каневі відбувся воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ», організований Черкаською обласною організацією ВГО КВУ.

В зустрічі взяли участь секретар Канівської міської ради Ткаченко Сергій Сергійович та депутати Канівської міської ради, представники політичних партій Канівщини та місцевих ЗМІ. Метою заходу було обговорення ефективності використання коштів державного бюджету партіями, які отримали фінансування в 2016 році, а також можливостям місцевих осередків партій використовувати комунальне майно в своїй діяльності.

Голова ЧОО КВУ Максим Михлик проінформував учасників заходу, що в жовтні 2015 року був прийнятий закон Секретар Канівської міської ради Ткаченко Сергій Сергійович та експерт ЧОО КВУ Алла Юрковська«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», яким було запроваджено інститут державного фінансування статутної діяльності політичних партій. Цей закон можна розглядати як дієвий крок до протидії політичній корупції, адже тільки фінансово та організаційно спроможні політичні партії зможуть убезпечити себе від потреби в незаконних надходженнях.

Але вже перший досвід використання політичними партіями коштів, отриманих на статутну діяльність, продемонстрував негативну тенденцію – партії почали використовувати їх на політичну рекламу у ЗМІ.

З огляду на це КВУ розробив законопроект, яким пропонуються наступні зміни до законодавства.:
1) збільшення комунікацій з виборцями (створення і функціонування громадських приймалень, проведення зустрічей з виборцями, тощо);
2) залучення партійних організацій до нормотворчої, експертної роботи, вироблення загальнодержавних та муніципальних ініціатив;
3) створення ресурсної бази партій, партійних організацій для підготовки, підвищення кваліфікації членів і активістів партій;
4) стимулювання волонтерської, благодійної діяльності партій в умовах проведення АТО.

воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ»Учасники заходу попри різні оцінки ефективності і доцільності державного фінансування політичних партій дійшли згоди в тому, що закон потребує доопрацювання і змін і пропозиції КВУ є доречними.
Проте на думку учасників заходу, дозвіл витрачати державне фінансування на благодійну діяльність несе ризики підкупу виборців.
Крім того представники політичних партій відзначили, що отримання фінансування з держбюджету часто несе більше проблем, ніж можливостей. До місцевих осередків партій це фінансування майже не дійшло, але навіть у випадку отримання державного фінансування політики воліють скоріше відмовитися від бюджетних грошей, ніж отримати «копійки», яких навіть на оренду офісу не вистачать, але за які доведеться звітувати перед казначейством і податковою в умовах відсутності фахової бухгалтерської підтримки.
Учасники заходу погодились, що зміни до законодавства повинні конкретизувати поняття «статутної діяльності» і максимально спростити звітність, щоб її заповнення не вимагало залучення спеціалістів, на яких у партій на місцях немає грошей.

воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ»Ще однією темою для обговорення стала можливість партій орендувати комунальне майно. Юрист ЧОО КВУ Алла Юрковська презентувала результати загальноукраїнського дослідження, проведеного в 150 містах обласного значення.

Аналіз запитів показав, що на всеукраїнському рівні надання політичним партіям в оренду комунального майна за пільговою ціною є радше винятком, аніж типовою ситуацією. У той же час практика, коли політичні партії орендують майно громади за ринковою чи наближеною до неї ціною є поширеною у більшій половині областей України.

На думку КВУ оренда офісів для партій має стати однією із статей витрат державного фінансування, оскільки це дозволить їм розбудовувати організації, організувати роботу з виборцями, а також вести більш прозору і підзвітну діяльність, позбавившись залежності від окремих політиків та бізнесменів, які наразі у більшості випадків орендують приміщення для місцевих осередків партій.

Враховуючи, що в рішенні Канівської міської ради не зафіксовано пільг по ставкам оренди для політичних партій, ЧОО КВУ запропонувало учасникам заходу висловитися на підтримку, чи проти ідеї надання місцевим політичним партіям пільг.

воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ»Попри те, що під час дослідження більшість опитаних представників політичних партій відзначили, що підтримують практику надання партіям приміщень комунальної власності за пільговою ціною, в Каневі політики не підтримали таку ідею. По-перше, виявилось, що інформація, надана міською радою не відповідала дійсності і канівські політичні партії мають можливість взяти в оренду приміщення за ставкою 15%, проте, якщо звернуться не до міської ради, а до управляння комунальним майном. При цьому перелік комунального майна не є загальнодоступною інформацією, і надається лише по запиту.
Тим не менш, учасники заходу відзначили, що навіть знижена орендна ставка є не підйомною для бюджету більшості місцевих осередків партій. Крім того, найчастіше приміщення, які можна зняти в оренду, не відповідають потребам партій і не пристосовані для прийому громадян.

Значно більш привабливою виявилась пропозиція КВУ організувати в Каневі «Партійний дім» - виділити комунальне приміщення, яке організації партій можуть по черзі використовувати для виконання статутних напрямів роботи. Проте місцеві партійні діячі висловилися проти подібних преференцій для політичних партій і запропонували створити «Громадський дім», яким могли б користуватися не лише депутати і партії, а й громадські організації.

Як результат, ЧОО КВУ та учасники заходу домовились, що першочергово потрібно інформувати громаду Канева і політичні партії, зокрема, про можливість орендувати комунальне майно за пільговою орендною ставкою. І надалі зосередити свою увагу на тому, щоб в Каневі був створений «Громадський Дім», в якому, для початку, можна було б проводити публічні заходи і навчальні тренінги, і який би мав перспективу розвитку, перетворившись в майбутньому в повноцінний ресурсний центр для активних мешканців Канева – громадських активістів та політичних партій.

 

Захід організовано в рамках проекту "Моніторинг прозорості надання державної підтримки політичним партіям", який реалізовується ВГО КВУ у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин США та за фінансової підтримки Уряду Канади.


16.02.2017    ЧОО КВУ
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем

03 травня
14:57

Голова Черкаського КВУ вивчав в Італії досвід боротьби з фальсифікацією виборів

16 квітня
14:24

«Атестацію» депутатів місцевих рад за другий рік повноважень завершено

27 березня
11:58

В Черкасах відбулося громадське обговорення щодо перебігу судової реформи

26 березня
17:44

Представники Михайлівської та Степанківської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

20 березня
09:13

Представники Зорівської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

17 березня
18:10

В Черкасах презентували результати Атестації депутатів міської ради за другий рік повноважень

06 березня
17:00

Навчання для персоналу Державного реєстру виборців

05 березня
11:54

Пропанові ріки та азотні береги: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради частина 3

12 лютого
13:15

Приховані медіа-резерви: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка