31-10-2017
  Поділитись


31-10-2017 13:21

Результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює вісім областей України, Черкаська обласна організація Комітету виборців України в ході прес-конференції презентувала результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради.


Оприлюднення інформації про депутатів та прийом виборців

Аналіз сайту Черкаської міської ради свідчить, що персональні сторінки всіх депутатів оформлені однаково та містять однотипну інформацію: фото, прізвище, ім’я, по-батькові, фракція, комісія, округ, інформація про особистий прийом.
 


Попри те, раніше практикувалося розміщення на сторінках біографій депутатів, тепер ця інформація відсутня у всіх. Єдиний виняток представляє секретар міської ради, який має 2 сторінки на сайті, і одна з яких – секретарська, а не депутатська має біографічні дані.


Також зі сторінки депутата не можна зробити висновок від якої партії він обирався і чи змінював фракцію впродовж каденції.
Таким чином, інформація про депутата на офіційному сайті ради у відповідному розділі «Міська рада. 2015-2020 роки скликання» у всіх без виключення випадках є неповною.
 

Проведення прийому виборців

Здійснення регулярного особистого прийому виборців не рідше, ніж 1 раз на місяць відповідно до встановленого графіку проведення прийому  перевірялося в період з 15 липня по 16 вересня 2017 р. 

Аналіз сайту Черкаської міської ради свідчить, що інформація про графік прийому громадян міститься на сторінці кожного депутата Черкаської міської ради. В більшості випадків інформація є неповною: відсутній контактний номер телефону. Як показали моніторингові візити до місць прийому громадян наявність такого номеру не є зайвою, оскільки представники ЧОО КВУ часто чули питання: чи ви дзвонили попередньо? Чи ви записувалися на прийом?

Телефон зазначений на сторінках 10 депутатів: В.Бурячинський, А.Ведула, Р.Зоря, Т.Коломієць, В.Косяк, О.Мельник, М.Мирза, Ю.Тренкін, М.Шадловський, М.Шило.


 
Всі депутати Черкаської міської ради дотримуються вимоги законодавства здійснювати прийом виборців не рідше 1 разу на місяць. Більшість приймають громадян 2-3 рази на місяць.  6 депутатів ведуть прийом щотижня/4 рази на місяць: І.Кривошеєв, О.Мельник, Р.Петрик, І.Сухарьков, Ю.Тренкін, М.Шило.
  

9 депутатів - І.Косенко, В.Косяк, І.Кривошеєв, Я.Нищик, О.Радуцький, М.Скорик, Ю.Тренкін, М.Фомич, К.Чернецький - ведуть прийом на 2 виборчих округах.


 
Моніторингові візити підтвердили особистий прийом 15-ма депутатами*: В.Гриценко, Р.Діскант, Т.Коломієць, В.Косяк, Г.Кузьменко, О.Мельник, І.Михайлюк, С.Очеретній, Р.Петрик, М.Скорик, І.Сухарьков, Ю.Тренкін, М.Фомич, К.Чернецький, Т.Чорнобіль.
 В більшості випадків прийом здійснювався від імені депутата його помічником. Під час моніторингового візиту оцінювалась можливість отримати зворотній зв’язок. Тому «помічниками» враховувалися всі особи, які могли прийняти звернення та передати його депутату. Дуже часто такими особами були працівники комітетів самоорганізації населення, оскільки  42,5% депутатів ведуть прийом саме в приміщеннях КСН м. Черкаси.

 


Також під час моніторингових візитів перевірялося, чи відповідає інформація на сайті фактичній. Цей показник був найбільш динамічним. За місяць декілька депутатів відкоригували як місце прийому так і час. На кінець вересня інформація про особистий прийом 3 депутатів на сайті не відповідала фактичній – О.Радуцького та Р.Шевченка  в частині часу проведення прийому, Р.Зорі -  в частині місця.


 
 
Інформування про діяльність депутатів

Інформування про діяльність депутатів здійснюється через спеціальний розділ сайту Черкаської міської ради. Проте інформація, що там розміщується носить загальний і нерегулярний характер. Також найчастіше вона є знеособленою і стосується всього депутатського корпусу.

 ЧОО КВУ проаналізувала як депутати використовують канал інформування, який дозволяє здійснення двосторонньої комунікації з громадянами - соціальну мережу Фейсбук.

38 з 40 депутатів Черкаської міської ради мають профіль в соціальній мережі Фейсбук. 47,5% з них активно використовують його можливості для двосторонньої комунікації.


 
При оцінці активності в першу чергу оцінювалося, чи депутат регулярно дописує в мережі про події, що пов’язані з життям міста та депутатською діяльністю. Чи відповідає на коментарі. Чи відповідає на особисті повідомлення.

 

Розділ «Інформація» далеко не в кожного є заповненим. У половини депутатів не зазначено, що вони належать до депутатського корпусу Черкаської міської ради.
Серед депутатів, які написали цю інформацію: А.Акопян, В.Бурячинський, А.Ведула, І.Кіта, Т.Коломієць, І.Косенко, С.Лукирич, О.Мельник, Я.Нищик, О.Радуцький, О.Романов, С.Тищенко, М.Фомич, А.Цегвінцева, Т.Чорнобіль, М.Шадловський. Зазначена часткова інформація «Черкаська міська рада» у В.Міняйло, Ю.Тренкін

 Висновки


Інформація про депутата на офіційному сайті Черкаської міської ради у всіх без виключення випадках є неповною: відсутня біографічна інформація, дані про те, від якої партії обирався депутат.

Всі депутати Черкаської міської ради дотримуються вимоги законодавства здійснювати прийом виборців не рідше 1 разу на місяць. Проте не всі депутати здійснюють прийом особисто: під час моніторингових візитів було підтверджено особистий прийом лише 15-ма депутатами.

Роль помічників депутатів в більшості випадків перебирають на себе працівники (голови або секретаря) комітетів самоорганізації населення, в приміщенні котрих розташовуються приймальні.

Найчастіше інформація про графік прийому громадян співпадає із фактичною. На сайті Черкаської міської ради лише у чверті випадків зазначається контактний телефон.

⅘ депутатів працюють на 1 окрузі. 9 депутатів працюють із виборцями 2-округів. Найбільш поширеною практикою є проведення прийому громадян двічі на місяць.

Майже половина депутатів активно використовує можливості соціальної мережі Фейсбук для інформування виборців про свою діяльність та двостороннього зв’язку з виборцями.
Вся інформація, зазначена в цьому звіті, є актуальною станом на 30.09.2017.  Моніторинговий проект «Атестація депутатів місцевих рад» триватиме до березня 2018 року. Впродовж цього часу дані будуть уточнюватися і оперативно корегуватися, оскільки он-лайн інформація є динамічною і може змінюватися.

Також зазначаємо, що об’єктом моніторингу стали 40 депутатів Черкаської міської ради, які здійснювали активну діяльність в період з листопада 2016 по листопад 2017 року – другий рік повноважень депутатів Черкаської міської ради VIII скликання.Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Черкаси за реалізацію ініціативи відповідає ЧОО КВУ.


 


31.10.2017    CVU Official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
17 січня
16:30 Для виборців міста Черкаси створили онлайн-мапу приймалень депутатів міськради
15 січня
11:27

ЯК ДЕПУТАТИ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДВІДУВАЛИ СЕСІЇ ВПРОДОВЖ ДРУГОГО РОКУ ПОВНОВАЖЕНЬ

08 січня
13:20

Як депутати Черкаської міської ради відвідували засідання постійних комісій ради

20 грудня
14:55

Недорозпущений виконком: як депутати Черкаської міської ради голосували за розпуск виконавчого комітету


12:50

Протягом листопада-грудня відбулись тренінгів для членів територіальних і дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 24 грудня 2017 року

15 листопада
11:00

Представники Іваньківської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

31 жовтня
13:21 Результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради текст аналітичного звіту

13:11

В Черкасах розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

30 жовтня
13:22 31 жовтня 2017 року відбудеться прес-конференція, присвячена підведенню проміжних підсумків щодо інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради.
27 жовтня
16:33

До виборів готові. Завершились тренінги для членів дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року


16:21

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ПЕРШИХ ВИБОРІВ!

11 жовтня
16:04

Лави черкаських депутатів поповнив Василь Соломаха


15:42

У ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОІНФОРМУЮТЬ ВИБОРЦІВ ПРО НОВИЙ РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІЖ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

03 жовтня
19:01

Поліція просить допомогти з пошуком убивць депутата Черкаської міської ради М.Бінусова


17:51

ЧОО КВУ знайомить ОТГ області з основами законодавства про запобігання корупції та конфлікту інтересів: Мокра Калигірка

02 жовтня
16:21

Більшість депутатів Черкаської міської ради використовують соціальні мережі в своїй роботі

01 жовтня
13:19 Новоутворені територіальні громади готуються до виборів
11 вересня
12:17

Черкаські депутати пишуть запити і кидають докори

23 серпня
12:30

Під час моніторингу виявилось, що лише 10 депутатів Черкаської міської ради з 42-х вели особистий прийом виборців

22 серпня
16:36

Членам обласної виборчої комісії оголосили про підозру


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка