29-01-2018
  Поділитись


29-01-2018 18:21

Депутат Черкаської міської ради не задекларував свої доходи

В рамках реалізації антикорупційної складової громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» ЧОО КВУ здійснив моніторинг декларацій про доходи депутатів Черкаської міської ради.

До 2017 року, деякі з депутатів практикували оприлюднення декларацій також і на сайті Черкаської міської ради. Проте останні публікації стосуються 2014 та 2015 років.

В 2017 році відбулась масштабна кампанія електронного декларування на порталі declarations.com.ua. Виявилося, що з 42 депутатів 41 задекларували свої доходи.

Депутат Василь Соломаха, який увійшов до депутатського корпусу ради 5 жовтня 2017 року після того, як Сергій Одарич склав свої повноваження, єдиний з депутатів не задекларував свої доходи.


Цю інформацію підтвердив керівник фракції Партії вільних демократів, за списками якої був обраний Василь Соломаха.  Спроба уточнити цю інформацію у самого депутата не увінчалася успіхом: у зазначений час  Василь Соломаха не з’явився на прийом громадян.

Кампанія декларування доходів за 2017 рік вже розпочалась і вже два депутати Черкаської міської ради задекларували свої статки: Олександр Дишлюк (позафракційний) та Ярослав Нищик (фракція ВО «Свобода»)*

В результаті аналізу декларацій ЧОО КВУ складе реєстр приватних інтересів депутатів Черкаської міської ради, який допоможе відслідковувати дотримання антикорупційного законодавства під час прийняття рішень на засіданнях комісій та сесіях, а саме уникнення конфлікту інтересів.

Для перевірки достовірності інформації, зазначеної в деклараціях ЧОО КВУ використовує дані інформаційно-аналітичної платформи YouControl, відомості з реєстрів МВС та речових прав на нерухоме майно.

Вже зараз можна робити висновки, що депутати припускалися помилок та неточностей під час декларування майна за 2016 рік. Найбільша їх кількість стосується Розділу 9. «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї». В роз’ясненні НАЗК щодо заповнення електронних декларацій зазначається, що потрібно вказувати всі юридичні особи на управління або господарську діяльність яких незалежно від формального володіння декларант має можливість здійснювати вирішальний вплив безпосередньо або через інших осіб. Тому за цим показником багато декларацій є недостовірними.

 

 

*дані станом на 24.01.2018

  

 

Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства 

YouControl.  

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. У Черкасах за реалізацію ініціативи відповідає ЧОО Комітету виборців України.

 


29.01.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
12 лютого
13:15

Приховані медіа-резерви: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради

08 лютого
11:11

Приватні інтереси депкорпусу Черкаської міської ради: що пов’язує депутатів фракцій БПП та ВО «Батьківщина»

02 лютого
13:32 Лише половина депутатів Черкаської міської ради звітує перед виборцями

13:25

Позиція Комітету виборців України, щодо ситуації навколо Черкаської міської Ради

29 січня
18:21

Депутат Черкаської міської ради не задекларував свої доходи

17 січня
16:30 Для виборців міста Черкаси створили онлайн-мапу приймалень депутатів міськради
15 січня
11:27

ЯК ДЕПУТАТИ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДВІДУВАЛИ СЕСІЇ ВПРОДОВЖ ДРУГОГО РОКУ ПОВНОВАЖЕНЬ

08 січня
13:20

Як депутати Черкаської міської ради відвідували засідання постійних комісій ради

20 грудня
14:55

Недорозпущений виконком: як депутати Черкаської міської ради голосували за розпуск виконавчого комітету


12:50

Протягом листопада-грудня відбулись тренінгів для членів територіальних і дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 24 грудня 2017 року

15 листопада
11:00

Представники Іваньківської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

31 жовтня
13:21 Результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради текст аналітичного звіту

13:11

В Черкасах розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

30 жовтня
13:22 31 жовтня 2017 року відбудеться прес-конференція, присвячена підведенню проміжних підсумків щодо інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради.
27 жовтня
16:33

До виборів готові. Завершились тренінги для членів дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року


16:21

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ПЕРШИХ ВИБОРІВ!

11 жовтня
16:04

Лави черкаських депутатів поповнив Василь Соломаха


15:42

У ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОІНФОРМУЮТЬ ВИБОРЦІВ ПРО НОВИЙ РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІЖ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

03 жовтня
19:01

Поліція просить допомогти з пошуком убивць депутата Черкаської міської ради М.Бінусова


17:51

ЧОО КВУ знайомить ОТГ області з основами законодавства про запобігання корупції та конфлікту інтересів: Мокра Калигірка


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка