29-01-2018
  Поділитись


29-01-2018 18:21

Депутат Черкаської міської ради не задекларував свої доходи

В рамках реалізації антикорупційної складової громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» ЧОО КВУ здійснив моніторинг декларацій про доходи депутатів Черкаської міської ради.

До 2017 року, деякі з депутатів практикували оприлюднення декларацій також і на сайті Черкаської міської ради. Проте останні публікації стосуються 2014 та 2015 років.

В 2017 році відбулась масштабна кампанія електронного декларування на порталі declarations.com.ua. Виявилося, що з 42 депутатів 41 задекларували свої доходи.

Депутат Василь Соломаха, який увійшов до депутатського корпусу ради 5 жовтня 2017 року після того, як Сергій Одарич склав свої повноваження, єдиний з депутатів не задекларував свої доходи.


Цю інформацію підтвердив керівник фракції Партії вільних демократів, за списками якої був обраний Василь Соломаха.  Спроба уточнити цю інформацію у самого депутата не увінчалася успіхом: у зазначений час  Василь Соломаха не з’явився на прийом громадян.

Кампанія декларування доходів за 2017 рік вже розпочалась і вже два депутати Черкаської міської ради задекларували свої статки: Олександр Дишлюк (позафракційний) та Ярослав Нищик (фракція ВО «Свобода»)*

В результаті аналізу декларацій ЧОО КВУ складе реєстр приватних інтересів депутатів Черкаської міської ради, який допоможе відслідковувати дотримання антикорупційного законодавства під час прийняття рішень на засіданнях комісій та сесіях, а саме уникнення конфлікту інтересів.

Для перевірки достовірності інформації, зазначеної в деклараціях ЧОО КВУ використовує дані інформаційно-аналітичної платформи YouControl, відомості з реєстрів МВС та речових прав на нерухоме майно.

Вже зараз можна робити висновки, що депутати припускалися помилок та неточностей під час декларування майна за 2016 рік. Найбільша їх кількість стосується Розділу 9. «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї». В роз’ясненні НАЗК щодо заповнення електронних декларацій зазначається, що потрібно вказувати всі юридичні особи на управління або господарську діяльність яких незалежно від формального володіння декларант має можливість здійснювати вирішальний вплив безпосередньо або через інших осіб. Тому за цим показником багато декларацій є недостовірними.

 

 

*дані станом на 24.01.2018

  

 

Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства 

YouControl.  

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. У Черкасах за реалізацію ініціативи відповідає ЧОО Комітету виборців України.

 


29.01.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний код



Партнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка