02-02-2018
  Поділитись


02-02-2018 13:32

Лише половина депутатів Черкаської міської ради звітує перед виборцями


В рамках проекту «Атестація депутатів місцевих рад» Черкаська обласна організація Комітету виборців України проаналізувала як депутати Черкаської міської ради звітували перед виборцями за 2016 та 2017 роки.


Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат місцевої не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян. Орієнтовні строки проведення звітів визначаються радою. Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.


Саме на наявність цих п’яти суттєвих частин звіту ми звертали увагу під час моніторингу.
Відзначимо, що Регламентом Черкаської міської ради передбачено, що депутати звітують перед виборцями до квітня. Тому для звіту за 2017 рік обранці мають ще повних три місяці.

За 2016 рік звітувалося лише 22 депутатів з 40, проте з цих 22 персональних звітів - лише 14, інші 8 є частиною фракційних звітів.

Персональні звіти оприлюднили і розмістили на сайті Черкаської міської ради:
1.    Володимир Гриценко (звіт відповідає 1 показнику - робота у виборчому окрузі).
2.    Олександр Згіблов (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
3.    Тарас Коломієць (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
4.    Альона Цегвінцева (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
5.    Тетяна Чорнобіль (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
6.    Костянтин Чернецький (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
7.    Максим Скорик (звіт відповідає 4 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, частково звітує про прийняті радою та її органами рішення та про свою діяльність в раді та її органах, в які він обраний).
8.    Олексій Мельник (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, звіт не за повний рік).
9.    Валерій Міняйло (звіт відповідає 3 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, частково звітує про свою діяльність в раді та її органах, в які він обраний).
10.     Юрій Тренкін (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців).
11.    Роман Діскант (звіт відповідає 3 показникам - діяльність в раді та її органах, в які він обраний, звіт про персональну участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів, про виконання доручень виборців і частково про роботу у виборчому окрузі).
12.     Іван Сухарьков (звіт відповідає 4 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, діяльність в раді та органах, в які він обраний, про свою персональну участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів, розміщений на сайті ради після початку Атестації депутатів місцевих рад).
13.     Інна Михайлюк (звіт відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, розміщений на сайті ради після початку Атестації депутатів місцевих рад).
14.     Звіт фракції «Самопоміч» (Микола Фомич, Олексій Романов, Олена Шевченко) звіт відповідає 3 показникам - інформація про прийняті радою та її органами рішення, про діяльність депутатів в раді та її органах, в які вони обрані та про персональну участь депутатів в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів, розміщений на сайті ради після початку Атестації депутатів місцевих рад).
15.     Звіті фракції «Свобода» (Ярослав Нищик, Максим Шило, Іван Косенко, Антон Ведула, Андрій Куча) відповідає 2 показникам - робота у виборчому окрузі та виконання доручень виборців, розміщений на сайті ради після початку Атестації депутатів місцевих рад.
16.     Олександр Радуцький  (звіт не відповідає жодному показнику і розміщений на сайті ради після початку Атестації депутатів місцевих рад).

Варто зазначити, що Роман Шевченко міг би вважатися таким, хто подав звіт. Проте звіти фракції «Самопоміч» на Facebook і на сайті міської ради відрізняються: у соцмережі Роман Шевченко присутній у звіті фракції, а на сайті ради він відсутній.

18 депутатів не поінформували раду про свій звіт: Артур Акопян, Володимир Бурячинський, Олександр Дишлюк, Руслан Зоря, Павло Карась, Ігор Кіта, Віталій Косяк, Ігор Кривошеєв, Григорій Кузьменко, Руслан Лола, Станіслав Лукирич, Микола Мирза, Сергій Очеретній, Руслан Петрик, Олександр Савенко, Сергій Тищенко, Максим Шадловський та Роман Шевченко Віталій.

Віталій Мевша та Василь Соломаха не включались в моніторинг, оскільки набули повноважень наприкінці 2017 року.

  

 

Проте під назвою «Звіт», розміщеним на сайті ради не завжди приховувався змістовний документ, який можна вважати звітом відповідно до вимог законодавства.

Приміром, секретар міської ради Олександр Радуцький оприлюднив на сайті інформаційний лист, який важко назвати звітом, оскільки в ньому він розписав плани на 2017 рік, прикріпив привітання жінок з довгоочікуваною весною і перелік православних церковних свят на 2017 рік, проте не прозвітував про свою роботу в 2016 році.
У депутата Олексія Мельника можна побачити незавершений звіт – лише за 100 днів роботи.

 

 

 

 

 

Загалом можна відзначити, що жоден із звітів за 2016 рік не відповідає вимогам законодавства повністю. У більшості із них є інформація про роботу в виборчих округах та виконання доручень виборців свого виборчого округу. Інформація про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради та її органів, про діяльність депутата у раді та в її органах, до яких його обрано зустрічається в звітах рідше і не в кожному повністю оприлюднена, якщо взагалі наявна.

 

Звіт за 2017 рік*


Станом на кінець січня 2018 року на сайті ради оприлюднено лише один звіт депутата про діяльність в 2017 році – Олександр Радуцький оприлюднив звіт за 11 місяців 2017 року. На відміну від звіту за 2016 рік, цей вже більш відповідає вимогам законодавства і повідомляє про роботу в округах та виконання доручень виборців.
Інші депутати ще не повідомили раду про свій звіт за 2017 рік. Проте в мережі Фейсбук було анонсовано проведення публічних звітів перед виборцями такими депутатами:
Олександра Згіблов,
Володимир Бурячинський,
Сергій Очеретній
Володимир Гриценко

- звіт 08.12.2017 під час конференції КСН «Привокзальний».

Олександр Дишлюк – публічний звіт 23.12.2017 під час конференції КСН «Калиновий».

Олександр Савенко
публічний звіт 19.12.2017 під час конференції КСН "Хімселище"  та 21.12.2017 під час конференції КСН «Яблуневий» 

Антон Ведула 20.12.2017 року
– публічний звіт під час конференції КСН «Перемога»

Максим Шило 15.12.2017
– публічний звіт під час конференції КСН «Митниця»

Олексій Мельник та Тарас Коломієць
– публічний звіт під час конференції КСН «Припортовий»

Іван Сухарьков 16.12.2017
– публічний звіт під час конференції КСН «Дніпровський»

Станіслав Лукирич 23.12.2017  – публічний звіт під час конференції КСН «Соборний»

Тетяна Чорнобіль
– публічний звіт під час конференції КСН «Благовісний»

Артур Акопян, Руслан Зоря
– публічний звіт під час конференції КСН "Лісовий"

Ця інформація була зібрана завдяки Олексію Дубовому, начальнику відділу підтримки громадянського суспільства у Черкаська міська рада, який з використанням хештегу #депутатитежзвітують, інформував фейбук-спільноту про перебіг звітних конференцій КСН міста та звіти депутатів.

Крім того про публічний звіт повідомили:

Юрій Тренкин
– публічний звіт 29.12.2017 під час візитів до шкіл і садочків

Микола Фомич
– публічний звіт 24.11.2017 в школі №24

Депутати Черкаської міської ради, які входять до фракції ВО «Свобода» - Антон Ведула, Іван Косенко, Андрій Куча, Ярослав Нищик, Максим Шило - також звітувалися одночасно із депутатми обласної ради. Публічний звіт відбувся 28 січня у актовій залі Центру дитячої та юнацької творчості.  Їх звіт оприлюднено на сайті черкаської організації ВО «Свобода».

*інформація станом на 02.02.2018

 

Таким чином, лише половина депутатів Черкаської міської ради певною мірою дотримуються вимог законодавства та регламенту ради щодо звітування перед виборцями. Проте до кінця квітня 2018 року черкаські депутати ще мають шанс прозвітувати належним чином, оприлюднити звіти та поінформувати раду про результати.

 Андрій Тіщенко, Денис Цюра
студенти Черкаського Державного Технологічного Університету, кафедра філософських і політичних наук, політичні філософи
Алла Юрковська, ЧОО КВУ

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті  Черкаси за реалізацію ініціативи відповідає Черкаська обласна організація Комітету виборців України.02.02.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка