12-02-2018
  Поділитись


12-02-2018 13:15

Приховані медіа-резерви: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради. Частина 2

Черкаська обласна організація Комітету виборців України проаналізувала приватні інтереси депутатського корпусу 8 скликання Черкаської міської ради.
Аналіз здійснено на основі  декларацій, поданих депутатами на початку минулого року, а також завдяки інформаційно-аналітичній платформі «YouControl».


В першій частині нашої аналітики ми зупинилися на приватних інтересах депутатських фракцій ВО «Батьківщина» та Партії вільних демократів, а також депутатської групи "БПП-Солідарність".
В другій частині аналітики мова піде про депутатів з фракцій ВО «Свобода», «Об’єднання Самопоміч» та Радикальної партії Ляшка.

Під час масштабної кампанії декларування, яка відбулася на початку минулого року, багато хто з депутатів, очевидно, не звернув уваги інструкцію НАЗК щодо заповнення електронної декларації, в якій кінцевий бенефіціарний власник (контролер) визначається як фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб.
Тому деякі декларації депутатів є неповними з точку зору інформації, відображеної в 9 розділі.


Фракція ВО «Свобода».
З п’яти депутатів-свободівців двоє задекларували неповну інформацію. Іван Косенко, Антон Ведула та Максим Шило згадали в декларації всі юридичні особи, до яких мають стосунок. А от Андрій Куча та Ярослав Нищик не були такими точними.Зокрема, Андрій Куча не вказав, що він є керівником та підписантом Профспілкової організації КП «Дирекція парків», де він обіймає посаду заступника директора.
Проте значно більшу увагу привертає електронна декларація Ярослава Нищика, героя останньої сесії Черкаської міської ради, на якій його було обрано секретарем ради.
Ні в декларації за 2016 рік, ні в свіжоподаній декларації за 2017 рік, ні в декларації кандидата на посаду секретаря Черкаської міської ради не зазначено юридичні особи, в яких Ярослав Нищик є кінцевим бенефіциаром. Ще й досі він є керівником обласного осередку партії «ПОРА», який до цього часу не припинений, хоча сам депутат і є його ліквідатором. Також Ярослав Нищик не зазначив, що він є засновником ГО «Кропива», значно більш відомої як Інтернет ресурс «інформації, що жалить». І, нарешті, зазначивши своє членство в обласній організації ВО «Свовода» депутат не вказав, що є керівником її міського осередку.


Фракція РПЛ

В цій фракції також є депутат, який не вказав у електронній декларації свої зв’язки з черкаськими медіа-ресурсами.
 


Сергій Тищенко не задекларував свої зв’язки з ПП «Черкаси-Монмедіа», ТОВ «Центр Черкаських медіа» та Інформаційним Агенством "Черкаські новини". Перше підприємство пов’язує депутата з його позафракційним колегою, депутатом Олександром Дишлюком, який також є засновником ПП «Черкаси-Монмедіа». Що стосується другого, то жителям міста це товариство відоме під іншою назвою – ZMI.ck.ua. Саме в приміщенні редакції цього інтернет-ресурсу розташовується приймальня депутата, де представникам ЧОО КВУ так і не вдалося зустрітися з Сергієм Тищенко. Проте кожного разу нам люб’язно пропонували передати наше виборче прохання депутату, тож говорити про відсутність зв’язків між Центром Черкаських медіа та Сергієм Тищенком не випадає.
На додачу депутат не згадав в свої декларації, що є засновником ПП «ЛІТАНС-ІНВЕСТ», ПП «КАПІТАЛ – ТЛС», ГО МОНАСТИРИЩЕНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ БОКСУ та ФОНДУ РОЗВИТКУ МОНАСТИРИЩИНИ.


Його колега по фракції Станіслав Лукирич не зазначив у декларації, що є засновником ОК «Сміла-Чайка», який перебуває в стані припинення. А от Віталій Косяк не має інших зв’язків, як зі своїм основним місцем роботи – його декларація є повною.


Фракція «Об’єднання Самопоміч»Серед депутатів цієї фракції не знайшлося таких, хто не зміг згадати перелік юридичних осіб, з якими він пов'язаний трудовими відносинами, де він є засновником чи членом організації.
Тож декларації Олексія Романова, Олени Шевченко та Миколи Фомича є повними.

 

Алла Юрковська, керівник проектів ЧОО КВУ
Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства YouControl. 


Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. У Черкасах за реалізацію ініціативи відповідає ЧОО Комітету виборців України.

.

 


12.02.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
12 лютого
13:15

Приховані медіа-резерви: приватні інтереси депутатів Черкаської міської ради

08 лютого
11:11

Приватні інтереси депкорпусу Черкаської міської ради: що пов’язує депутатів фракцій БПП та ВО «Батьківщина»

02 лютого
13:32 Лише половина депутатів Черкаської міської ради звітує перед виборцями

13:25

Позиція Комітету виборців України, щодо ситуації навколо Черкаської міської Ради

29 січня
18:21

Депутат Черкаської міської ради не задекларував свої доходи

17 січня
16:30 Для виборців міста Черкаси створили онлайн-мапу приймалень депутатів міськради
15 січня
11:27

ЯК ДЕПУТАТИ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІДВІДУВАЛИ СЕСІЇ ВПРОДОВЖ ДРУГОГО РОКУ ПОВНОВАЖЕНЬ

08 січня
13:20

Як депутати Черкаської міської ради відвідували засідання постійних комісій ради

20 грудня
14:55

Недорозпущений виконком: як депутати Черкаської міської ради голосували за розпуск виконавчого комітету


12:50

Протягом листопада-грудня відбулись тренінгів для членів територіальних і дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 24 грудня 2017 року

15 листопада
11:00

Представники Іваньківської ОТГ вчилися запобігати конфлікту інтересів

31 жовтня
13:21 Результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради текст аналітичного звіту

13:11

В Черкасах розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

30 жовтня
13:22 31 жовтня 2017 року відбудеться прес-конференція, присвячена підведенню проміжних підсумків щодо інформування та здійснення прийому виборців депутатами Черкаської міської ради.
27 жовтня
16:33

До виборів готові. Завершились тренінги для членів дільничних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року


16:21

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ПЕРШИХ ВИБОРІВ!

11 жовтня
16:04

Лави черкаських депутатів поповнив Василь Соломаха


15:42

У ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОІНФОРМУЮТЬ ВИБОРЦІВ ПРО НОВИЙ РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІЖ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

03 жовтня
19:01

Поліція просить допомогти з пошуком убивць депутата Черкаської міської ради М.Бінусова


17:51

ЧОО КВУ знайомить ОТГ області з основами законодавства про запобігання корупції та конфлікту інтересів: Мокра Калигірка


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка