16-04-2018
  Поділитись


16-04-2018 14:24

«Атестацію» депутатів місцевих рад за другий рік повноважень завершено

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» в кінці березня підвела підсумки оцінки персональної діяльності депутатів міських рад 8 обласних центрів України: Одеси, Херсона, Львова, Рівного, Дніпра, Краматорська, Сум та Черкас за другий рік повноважень.


Порівняння результатів персонального оцінювання депутатів засвідчило дозволило виявити певні спільні риси в виконанні місцевими депутатами своїх повноважень.
Зокрема, депутати міських рад 8 обласних центрів достатньо дисципліновано відвідують пленарні засідання сесій. Так, лише в Рівненській та Сумській міських радах є депутати, що пропустили 80% більше засідань. А найкраще відвідували пленарні засідання (відвідано більше 90% засідань) депутати Дніпровської та Сумської міських рад – 85% і 71% депутатського корпусу відповідно.


В той самий час, засідання постійних депутатських комісій менш популярні серед депутатів. Так, у Дніпровській (3 депутати), Сумській (2), Черкаській (2) та Рівненській (1) є депутати, що пропустили 90% і більше засідань постійних комісій, до складу яких вони входять. Найкраще ж засідання депутатських комісій відвідували представники Краматорської та Одеської міських рад – 54% і 45% депутатів відповідно відвідали 90% і більше засідань комісій.
Результати Атестації депутатів міських рад свідчать, що депутати не занадто охочі до виступів під час сесійних засідань. Так, в 6 міських радах депутати в більшості або взагалі не виступають під час пленарних засідань, або мають по одному виступу протягом року – Дніпровська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська та Черкаські міські ради. Найменш активно виступають депутати Рівненської та Сумської міських рад, а найбільш активними є депутати Львівської міської ради.


Цікаво, що серед міських рад 8 обласних центрів проблема неперсонального голосування має місце лише в Одеській та Херсонської міських радах. При цьому, лише в Одеській міській раді «явище кнопкодавства» є системним, де на кожній сесій депутати голосують за себе та своїх відсутніх колег одночасно.
Лише Одеська та Дніпровська міські ради оприлюднили на своїх офіційних сайтах декларації депутатів, забезпечивши ,таким чином, швидкий доступ громадянам до такої інформації.


На сам кінець, стало відомо, що більшість депутатів міських рад 8 обласних центрів не звітують про свою діяльність на відкритих зустрічах із виборцями. Виключенням є Херсонська міська рада, 96% депутатів якої прозвітували про свою депутатську діяльність на відкритих зустрічах із виборцями. Доля депутатів, що прозвітували про свою діяльність на відкритій зустрічі із виборцями, Черкаської міської ради складає 50%, інших шести міських рад – менше 50%. При цьому значно більша частка депутатів міських рад оприлюднює річні звіти про свою діяльність.
Більш детально з показниками діяльності депутатів міських рад 8 обласних центрів можна ознайомитися в інфографіці.


В ході моніторингу також була створена мапа приймалень з актуальними відомостями про час та місце здійснення прийому депутатів міських рад, охоплених кампанією. 


 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в міських радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


16.04.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка