03-05-2018
  Поділитись


03-05-2018 14:57

Голова Черкаського КВУ вивчав в Італії досвід боротьби з фальсифікацією виборів


Максим Михлик: Італійські і українські виборчі реалії досить схожі. Періодичні політичні кризи, постійна зміна виборчого законодавства, корупція і фальсифікації на виборах роблять наші держави спорідненими.
Проте Італія вже на завершальному шляху подолання цих негативних явищ. Допомогли в цьому роки реформ, а також висока громадянська самосвідомість і результативна боротьба з корупційними проявами, виборчими махінаціями і організованою злочинністю. Італія це в першу чергу громадяни, які вимагають змін і країна, яка готова змінюватись.
Особисто для мене це стало надихаючим фактором і вселило віру в наші можливості. Нам є чого повчитись і є що використати.


Навчальна програма «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» є частиною проекту міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Навчання тривало з 15 по 22 квітня і відбувалось в двох італійських містах – Пізі та Римі. Учасниками програми, на основі відкритого конкурсу, стали 10 активістів і громадських експертів в сфері боротьби з махінаціями на виборах. Також серед учасників були два діючі члени ЦВК та журналіст 5 каналу. Черкаську область представляв голова Черкаської ОО КВУ Максим Михлик.
Учасники програми вивчали виборчу систему Італії, кримінальне право, систему електорального правосуддя, історію виборів, партійне будівництво, виборчу доброчесність та зловживання законодавством, вплив мафії на результати виборів, боротьбу з хабарництвом та корупцією, та інше.

Навчання відбувалось на базі Вищої школи Сант-Анна (м. Піза), яка визнана кращім університетом Італії в 2018 році. Українці, які тимчасово стали студентами, відвідували лекції і зустрічались із професорами з міжнародного та кримінального права, представниками Італійської комісії по боротьбі з мафією, керівництвом Transparency International, спілкувались із студентами магістратури з прав людини та управління конфліктами, а також мали зустріч з чиновниками мерії міста Піза, відповідальними за місцеві виборчі процеси.
У Римі українська делегація відвідувала штаб-квартиру Демократичної партії, Міністерство внутрішніх справ, Центральний Директорат з питань виборів, Головний слідчій відділ спеціальних операцій, Антикорупційну агенцію. Важливим був візит до Конституційного суду Італії, де українська  делегація мала зустріч з Головою суду, двічі Головою Ради Міністрів Італії Джуліано Амато.


Крім навчання і офіційних зустрічей учасники проекту також мали можливість відвідати визначні пам’ятки, серед яких: Пізанська площа Чудес із знаменитою Падаючою вежею, Собор Святого Петра, Музей Ватикану, Колізей та інші.
Основною метою навчальної програми «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» було заплановано надання учасникам знань та навичок, необхідних для організації та проведення ефективних розслідувань проти злочинів, пов’язаних з фальсифікацією виборів.
Італія була обрана для стажування через те, що є країною-членом ЄС і має дуже успішну стратегію боротьби з організованою злочинністю, пов'язаною з фальсифікацією виборів. Досвід Італії може і має стати корисним для України, враховуючи високий рівень політичної корупції в цій державі. Крім того, як і Україна, Італія знаходиться в процесі реалізації реформ.

Довідково: Навчальна програма професійного зростання «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» тривала з 15 по 22 квітня 2018 року в Італії. Приймаючою організацією виступає неурядова організація Європейський Центр електоральної підтримки, що надає консультаційні послуги та підтримує процеси чесних виборів у всьому світі. Навчальна поїздка відбулась за підтримки Міжнародної благодійної організації «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» (CEUME), неприбуткової організації World Learning та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 


03.05.2018    CVU official
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка