04-05-2018
  Поділитись


04-05-2018 08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем

ГО «Молода Черкащина» з квітня цього року почала реалізацію проекту «Різні села – одна громада»: програма впровадження партисипативних практик в об'єднаних територіальних громадах (ОТГ).

 Вікторія Феофілова, керівниця ГО «Молода Черкащина» та експертка проекту з громадських консультацій: «Процес об’єднання в ОТГ є досить складним, оскільки включає  перебудову на всіх рівнях існування населених пунктів. Найбільше сил нині сконцентровано на тому, щоб провести об’єднання на формальному, адміністративному та фінансовому рівнях, налагодити нову модель керівництва та відповідальності. Як правило, усі ці обов’язки лягають на нове керівництво ОТГ, а переважна частина населення ОТГ залишається пасивною, не беручи участі в цих процесах і дуже мало їх розуміючи. Вибірковий аналіз свідчить, що жителі сіл, які входять до ОТГ, продовжують ідентифікувати себе лише зі своїм селом, не усвідомлюючи жодної спільності з іншими жителями громади, не розуміючи нових перспектив, які відкриває об’єднання.

Наш проект покликаний допомогти вирішити цю проблему,  залучити до розвитку більшу частину жителів ОТГ і, таким чином, сприяти процесу об’єднання не лише на бюрократичному, але і на ментальному рівні: щоб мешканці усвідомили себе частиною спільної громади, з усіма її проблемами та ресурсами».

До участі в цьому інноваційному для області проекту було відібрано три громади: Зорівську, Степанківську, Михайлівську. Саме їх представники навчаться новим механізмам партисипативних практик та проведуть опитування в усіх селах громад для того, щоб не лише дізнатися про проблеми, які хвилюють жителів, але й залучити їх до вирішення завдань, що стоять перед громадою в цілому.

ГО «Молода Черкащина» не просто організує проведення опитувань та аналіз їх результатів. Адміністрація та актив ОТГ навчаться як використовувати механізми широкого консультаційного процесу в ОТГ із залученням жителів усіх сіл, отримають практичний досвід і створять «дорожну карту» використання партисипативних практик для вирішення проблем ОТГ, яка стане частиною Стратегії розвитку ОТГ.

Досвід Зорівської, Михайлівської і Степанківської громад ляже в основу відеопосібника з використання партисипативних практик і буде поширено серед інших ОТГ області.

 У квітні 2018 року пройшли презентаційні візити, під час яких представники пілотних громад не могли не лише дізнатися про детальний план реалізації проекту, але й взяти активну участь в обговоренні тих питань, які ляжуть в основу опитувальників, що їх буде застосовано під час фокус-груп, соціологічного опитування та громадського обговорення за методикою «світового кафе».

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


30.04.2018    ГО Молода Черкащина
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка