07-11-2018
  Поділитись


07-11-2018 09:16

Quo vadis громадо?

З травня 2018 року три об’єднані територіальні громади Черкаської області в рамках проекту “Різні села - одна громада” вчилися як досліджувати громадську думку залучати до прийняття рішень жителів громади. Влітку за допомогою фокус-групових досліджень та вуличного опитування визначали рівень усвідомлення жителями різних сіл, об’єднаних в ОТГ, процесів децентралізації, проблем та ресурсів, «спільності» нової громади.
Проте ми не мали на меті просто визначити перелік проблемних зон в ОТГ. Ми хотіли більшого: провести широкий консультаційний процес із залученням жителів усіх сіл, щоб дізнатися, як ці проблеми можна вирішити з використанням потенціалу мешканців.

Тож в жовтні в Зорівській, Степанківській та Михайлівській громадах відбулися дослідження за методиками «світового кафе» і «мапування». Експерти ГО «Молода Черкащина» прагнули, щоб представники громад отримали практичний досвід та змогли надалі самостійно використовувати ці методики.  Тому представники громад (сільської ради, виконкому, активісти) брали участь не лише в організації, але і в модеруванні заходів.
 


 
“Ярмарок ідей для майбутнього” - саме так назвали захід, на який збиралося до 50 жителів ОТГ. Там вони мали змогу визначати проблемні зони в селах, які потребують додаткового облаштування (контейнерами для сміття, освітленням, камерами стеження, тощо). Найкраще для цього підходить методика “мапування” - робота з великою картою ОТГ, на яку жителі клеїли різнокольорові “стікери”.

Також була можливість запропонувати свої ідеї для покращення життя у селі за методом “світового кафе”. Це були досить нові та незвичні для селян формати спілкування, однак в результаті виявилося, що таким чином всі можуть ефективно працювати.

 

В Михайлівці надзвичайно активними виявилися люди старшого віку. Їх важко було «розворушити» на початку, проте потім вони згенерували багато ідей, які враховували б специфіку Михайлівської ОТГ – більше 70% населення пенсійного віку.
 
 
 
 В Степанках на захід прийшло доволі багато дітей, тому експерти швидко зорієнтувались і організували для них «дитячий стіл», щоб діти не просто сиділи біля своїх батьків, а також долучилися до напрацювання ідей для розвитку громади. І ця практика, що виникла спонтанно, була реалізована успішно і дала блискучі результати – настільки цікаві, що ГО «Молода Черкащина» вирішила використовувати її в подальшому при організації подібних досліджень.
 
 

Всі напрацювання, отримані в результаті фокус-груп, вуличного опитування та «світового кафе» повинні стати основою «дорожньої карти» використання партисипативних практик (практик залучення) для розвитку ОТГ. Для того, щоб напрацювати цей план, представники громад зібралися 31 жовтня і під час майстерні «Впровадження практик громадської участі в життя громади» продовж двох днів розробляли першу частину «дорожної карти» - план посилення зв’язків між селами ОТГ, яка була спільною для всіх.

 

На цьому робота не закінчується. В громадах самостійно опрацюють ще 2 проблеми, які можна вирішити з допомогою з використанням партисипативних практик, і після цього буде затверджено «дорожну карту» - план, який в громадах будуть впроваджувати до кінця 2019 року. Після цього, наші громади стануть можливо першими в Україні сільськими громадами, які на постійній введуть в практику урядування механізми залучення жителів до прийняття рішень.


 

 


За підтримки Програми «U-LEAD з Європою»
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


07.11.2018    ГО Молода Черкащина
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка