28-12-2018
  Поділитись


28-12-2018 19:37

Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

Черкаська обласна організація Комітету виборців України на перших місцевих виборах, 23 грудня, проводила незалежне громадське спостереження за виборчим процесом і процесом підрахунку голосів.

Для цього було організовано 4 мобільні групи, які протягом дня голосування відвідали більше 40 дільничних виборчих комісій в об'єднаних територіальних громадах 7 районів Черкаської області.

Підсумовуючи виборчий процес загалом можна відзначити певне підвищення загального рівня підготовки територіальних і дільничних виборчих комісій, а також відповідальне ставлення і зацікавленість у процесі волевиявлення жителів громад, що вилилось у достатньо високу явку (в окремих ОТГ близько 60%).

Окремо варто звернути увагу, що ті керівники ДВК, які уважно пройшли навчання організоване Центр управління навчанням учасників виборчих процесів та проведене Алла Юрковська і які використовували при підрахунку голосів блок-схему і програму підрахунку розроблені IFES та ОБСЕ швидко і якісно завершили виборчий марафон. Проте також варто відзначити, що частина невеликих ДВК свідомо затягувала процес підрахунку, для штучного створення умов для оплати роботи членів комісії за 2 дні.

Спостерігачі КВУ також звертали увагу на доступність ДВК для осіб з інвалідністю і вимушені констатувати, що ці вибори знову продемонстрували байдужість суспільства до цього питання. На жодній із ДВК, яку відвідували мобільні групи КВУ, не було створено належних умов для зручного голосування таких осіб.

Як вже повідомлялось протягом дня голосування мали місце порушення здебільшого процедурно-технічного характеру. Під час моніторингу фіксувались: підвіз і контроль виборців, незаконна агітація, порушення процедури і таємності голосування, перебування сторонніх осіб на дільницях, псування виборчої документації, голосування без паспорта, невидача виборчого бюлетеня власникам ID - паспортів, неопломбування виборчих скриньок і сейфів, висока кількість голосувань на дому в окремих дільницях, неправомірне видалення спостерігачів тощо.

Окремо варто виділити ситуацію в Михайлівській ОТГ на Драбівщині, де існує велика підозра щодо фальсифікації виборчої документації. Також фіксувались проблеми в Чигринській ОТГ, де мали місце кілька фактів порушення збереження виборчої документації. В обох випадках мають порушуватись кримінальні справи і вже працює поліція.

Під час підрахунку голосів і встановлення результатів виборців активісти Черкаської ОО Комітету виборців України зосередили свою увагу на Руськополянській, Червонослобідській, Плешканівській і Литвинецькій об’єднаних територіальних громадах.

Процес підрахунку голосів на всіх дільницях зазначених 4-х ОТГ розпочався вчасно. На жаль, мали місце непоодинокі випадки порушення процедури підрахунку, помилки при заповненні протоколів та неправомірне видалення або недопуск спостерігачів, які втім не вплинули на результат. Деякі ДВК вимушені були кілька разів переписувати уточнений протокол виключно через неуважність і поспіх.

В підсумку головою Руськополянської об’єднаної територіальної громади став Олег Гриценко, головою Плешканівської ОТГ Наталія Івахова, головою Червонослобідської ОТГ Юлія Дубовик, головою Литвинецької ОТГ Галина Погрібна, які набрали найбільшу кількість голосів виборців.

Прес-служба ЧОО КВУ


28.12.2018    ЧОО КВУ
  Поділитись


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?

ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодПартнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

НОВИНИ, ПОДІЇ
28 грудня
19:37 Перші місцеві вибори 23 грудня 2018 - висновки ЧОО Комітету виборців України

19:00 Черкаська обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки проекту "Депутат ХХІ сторіччя"
27 грудня
10:22

Фахівцями Черкаської обласної організації Комітету виборців України продовжуєтся атестація місцевих депутатів.

09 листопада
13:13

Протягом жовтня відбувся третій етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя». В 6 областях Центральної і Південної України пройшли майстерні «Мисли глобально – дій локально: Світовий досвід для розвитку громади»

07 листопада
11:01

З початку вересня розпочався другий етап навчань депутатів місцевих рад в рамках проекту «Депутат ХХІ сторіччя»


09:16

Представники Зорівської, Степанківської та Михайлівської ОТГ почали розробку «дорожньої карти» впровадження практик громадської участі

17 жовтня
13:38

Мрії про майбутнє: ОТГ Черкащини провели ярмарки ідей для розвитку громади


13:32

Якою буде Михайлівська громада через 5 років: в ОТГ відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

08 жовтня
13:53

В Степанках відбувся ярмарок ідей для розвитку громади

31 липня
11:29

Познайомитися з сусідами по громаді та спільно долучитися до розвитку ОТГ – мета наступного етапу проекту «РІЗНІ СЕЛА - ОДНА ГРОМАДА»

30 липня
10:53

Черкаська організація КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

25 липня
13:28 Черкаська ОО КВУ анонсує серію прес-сніданків на тему судової реформи в Україні
23 червня
13:48

В Черкасах презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Черкаської міськради

22 червня
12:20

Черкаська обласна організація Комітету виборців України 19 червня провела тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» для місцевих депутатів, їх помічників та громадських активістів

20 червня
16:27 ОТГ ЧЕРКАЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ МЕТОДИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ
11 червня
16:42

11 червня у м. Черкаси відбулася прес-конференція Черкаської обласної організації КВУ присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи

25 травня
11:23

Об’єднані територіальні громади області вчилися методикам громадської участі в розвитку сіл

11 травня
09:19

27 і 28 квітня для депутатів та активістів Узинської ОТГ та м. Біла Церква пройшла майстерня «Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні».


09:15

«Новий депутат. Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні». Початок. Вінниччина.

04 травня
08:48

На Черкащині вчитимуть ОТГ використовувати партисипативні практики для вирішення місцевих проблем


Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:


RSS
       
Цей веб-сайт створено в рамках проекту ЧОО Комітету виборців України

 

Веб-розробка